×
Etiketë: shërohen
Lajme26 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, në Kosovë 77  persona janë shëruar nga Covid-19, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK:  77 TË...
Lajme24 Shtator 2020
Në 24 orët e fundit, 87  persona të infektuar me Coronavirus janë shëruar në Kosovë, transmeton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i IKSHPK:...
Lajme19 Shtator 2020
126 persona janë shëruar nga virusi Covid-19 në Kosovë. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Njoftimi i plotë: 126 TË SHËRUAR DHE 63 RASTE ME COVID-19! Gjatë...
Lajme07 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 432 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve...
Lajme04 Shtator 2020
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit se 187 persona janë shëruar nga virusi Covid-19 në Kosovë, transmeton Front Online. Njoftimi i IKSHPK: 187 TË...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit 368 persona janë shëruar nga coronavirusi. Prej tyre nga Shkupi-117, Kumanova-34, Dibra-60, Shtipi-18, Prilepi-5, Tetova-32, Kavadari-5, Gostivari-42, Gjevgjelia-2, Strumica-13, Kriva Palanka-9, Radovishi-1, Krusheva-1,...
Lajme14 Gusht 2020
Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 201 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 6.817 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.932. Rastet pozitive janë nga: komuna...
Lajme09 Gusht 2020
Në 24-orët e fundit janë shëruar 142 pacientë me koronavirus duke e çuar në 5944 persona që kanë kaluar sfidën me Covid-19. IKSHPK ka publikuar të dhënat e fundit ku ka njoftuar se 142 pacientë...
Lajme08 Gusht 2020
IKSHPK-ja ka njoftuar se në 24 orët e fundi nga Coronavirusi janë shëruar 197 pacientë, teksa u konfirmuan edhe 190 raste të reja, raporton Front Online Njoftimi i plotë: Gjatë 24 orëve të fundit,në Laboratorin...
Lajme31 Korrik 2020
Në raportimin e fundit të IKShPK-së thuhet se së fundi në Kosovë janë shëruar edhe 115 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.578 raste, shkruan Front Online. Njoftimi...
Lajme23 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka dhënë para pak minutash lajmin e mirë.Ai ka bërë të ditur se sot kanë rezultuar të shëruar nga Covid 19 43 ferizajas, Postimi i plotë: Lajm i...
Lajme21 Korrik 2020
Në zonat e banuara me serbë në Kosovë janë regjistruar gjashtë raste të reja me koronavirus dhe 40 të shëruar, njoftoi sot specialisti i epidemiologjisë në veri, Aleksandar Antonijeviq. Në veri të Kosovës, 31 punëtorë...
Lajme15 Korrik 2020
Një nga 92 personat e shëruar nga koronavirusi brenda 24 orëve të fundit është edhe Drejtori i Shëndetësisë në komunën e Ferizajt, Bekim Ademi. Këtë e ka konfirmuar, vetë Ademi i cili tutje shtoi se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.