×
Etiketë: sesa
Lajme30 Shtator 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje Arbreshë Kryeziu-Hyseni ka thënë se mocioni i iniciuar nga kjo parti për rrëzimin e qeverisë ka marrë mbështetjen edhe të disa deputetëve të partive të tjera politike, por nuk i ka...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Të huajt në Gjermani fitojnë mesatarisht 900 euro më pak në muaj sesa qytetarët vendas, sipas statistikave nga Agjencia Federale e Punës. Vitin e kaluar, qytetarët gjermanë kishin të ardhura mesatare mujore prej 3,509 euro...
Lajme18 Shtator 2020
Arbëresha Krasniqi nga Nisma Socialdemokrate ka nxitur debat me t’i dhënë fjalën në Parlament, nga Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani. Ajo gjeti veten në një argument me Osmanin, e cila që në fillim e cilësoi...
Lajme11 Shtator 2020
Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, shprehet më i rezervuar sa i përket kësaj marrëveshje.  Sipas tij, kjo marrëveshje ka marrë më shumë konotacion politik sesa ekonomik, por që pikat e saj mbi...
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, i ka dalur në mbrojtje kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas polemikave me të dërguarin special të SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Në një shkrim të tij...
Lajme29 Gusht 2020
Haxhi Avdyli, shkaku i pandemisë COVID-19 e ka vlerësuar vitin 2020 si vit të mbrapshtë. Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli, shkaku i pandemisë COVID-19 e ka...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Instituti i Shëndetit Publik në Angli ka bërë të ditur se përhapja dhe infektimi me koronavirus nëpër shkolla është shumë i rrallë. Në një studim të ri thuhet se vetëm 0.01 për qind e çerdheve...
Lifestyle19 Gusht 2020
Mjalti mund të jetë më i dobishëm sesa trajtimet konvencionale për kollë, hundë të bllokuara dhe dhimbje të fytit, sipas studiuesve. Mjekët madje mund ta rekomandojnë si një mjet alternativ mjekësor në vend të antibiotikëve,...
Lajme17 Gusht 2020
Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes Glauk Konjufca, ka thënë se njëra prej arsyeve kryesore pse VV-ja ka nisur mocion për rrëzimin e  Qeverisë Hoti, është menaxhimi i situatës me Covid-19. “Në rastin e Kosovës dhe...
Lajme13 Gusht 2020
Profesori i Filozofisë Politike, Blerim Latifi, ka folur për garën e hapur tashmë për president të ardhshëm të Kosovës. Gjatë një debati në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Latifi ka komentuar shpalljen e kandidaturës së...
Lajme11 Gusht 2020
Në bazë të grafikës të publikuar nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, Faik Hoti, në një milionë banorë, vendi ynë ka 184 vdekje. Faik Hoti, zëdhënës i Ministrisë së Shëndetësisë, përmes një postimi...
Lajme06 Gusht 2020
Coronavirusi mund të transmetohet më lehtë në mjediset shkollore dhe kampet verore. Kjo gjë u kuptua pas shfaqjes së detajeve të reja të shpërthimeve në shtetin amerikan të Xhorxhisë dhe në Izrael, që kanë nënvizuar...
Bota/Rajoni05 Gusht 2020
Sipas vlerësimeve të fundit të Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH), vdekshmëria mesatare nga COVID-19 është 0.6 për qind. Kjo e bën koronavirusin gjashtë herë më vdekjeprurës sesa gripi sezonal. Sipas epidemiologut Maria Van Kerkhova, "mund...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.