×
Etiketë: rrugëtimi
Lajme22 Gusht 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, aktualisht është i vetmi politikan në Kosovë që risjellë në diskutim idenë e ndryshimit të kufijve në mes të Kosovës dhe...
Lajme19 Korrik 2020
Presidenti Hashim Thaçi në Facebook po vazhdon të postojë nga eksperienca e tij në Hagë, ku u intervistua për 4 ditë, pasi ndaj tij u dorëzua një aktakuzë – akoma e pakonfirmuar – për krime...
Lajme18 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u është drejtuar qytetarëve duke folur për 4 ditët e intervistimit në Hagë. Thaçi tha se në fund të procesit gjyqësor do të dalë i pastër si loti. “Do të...
Lajme10 Korrik 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologun e Kroacisë, Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Çështjeve Evropiane, Gordan Grlić Radman. Sipas komunikatës ministrore, kryediplomatja Haradinaj-Stublla...
Lajme12 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani në seancën solemne për nder të Ditës së Çlirimit të Kosovës, ka thënë se çdo herë do jenë falënderues ndaj secilit që sakrifikoi për sjelljen e lirisë së vendit. Osmani...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.