×
Etiketë: rifillon
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Arabia Saudite do të lejojë pelegrinët që jetojnë brenda vendit të realizojnë pelegrinazhin Umrah, duke filluar më 4 tetor, pas një pauze shtatë-mujore për shkak të pandemisë së coronavirusit, ka raportuar agjencia e lajmeve shtetërore...
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Testimet të vaksinës eksperimentale AstraZeneca Covid-19 kanë rifilluar në Mbretërinë e Bashkuar pasi Autoriteti Rregullator i Barnave vendosi se ishte e sigurt të vazhdohej. Provat u ndaluan këtë javë pas shfaqjes së një sëmundje të...
Lajme21 Gusht 2020
Komuna e Gjilanit, pas përmirësimit të kushteve atmosferike, do të rifillojë sonte fazën e tretë të dezinsektimit hapësinor për të krijuar një ambient pa insekte të dëmshme dhe pengesë në jetën e qytetarëve të Gjilanit....
Lajme27 Korrik 2020
Mund të quhet lirisht “Trialog” e jo vetëm dialog, nëse analizohen të gjitha takimet që janë zhvilluar këtë muaj në Bruksel. Kanë qenë vetëm dy takime me praninë fizike të pjesëmarrësve mes delegacioneve të Serbisë...
Lajme22 Qershor 2020
Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë i lehtësuar nga Bashkimi Evropian pritet të rifillojë të enjten në Bruksel, kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë burime jozyrtare në Prishtinë dhe Bruksel. Pala kosovare ka shumë të...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Ministria Infrastrukturës dhe Energjisë së bashku me Drejtorinë e Përgjithshme Detare bëjnë me dije se duke nisur nga e hëna, do të rifillojë transporti ndërkombëtar detar për të gjithë pasagjerët. Ministria përmes një njoftimi, shpjegon...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Më shumë se 7.8 milionë persona janë prekur nga Covid-19 dhe mbi 430 mijë kanë humbur jetën në të gjithë botën, sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Vendi më i prekur mbetet Amerika. Pavarësisht kësaj, presidenti...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.