×
Etiketë: rahoveci
Lajme23 Gusht 2020
Ka ndërruar jetë edhe një 70-vjeçar nga koronavirusi nga komuna e Rahovecit. Dy ditë pasi që një 57-vjeçare nga fshati Pataqan i Epërm i Rahovecit ndërroi jetë si pasoje e koronavirusit, sot ka vdekur edhe...
Lajme23 Gusht 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka publikuar pamje nga vreshtat në Rahovec. Përmes postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se këto vreshta të mrekullueshme i ka bërë puna, djersa dhe mundi i bujqve tanë. “Krenar...
Lajme21 Gusht 2020
Sot në Rahovec është raportuar vdekja e një 33-vjeçari i cili ishte i prekur me coronavirus. Kryetari i Rahovecit Smajl Latifi për RTV Dukagjinin thotë se tashmë të ndjerit, me 7 gusht i është marrë...
Lajme21 Gusht 2020
Një 33-vjeçar nga Rahoveci ka vdekur sot si pasojë e koronavirusit. Viktima, është Çlirim Morina nga Xërxa. Fotografinë e tij e ka postuar kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, shkruan lajmi.net. Latifi ka shkruar se Morina...
Lajme21 Gusht 2020
Sot rreth orës 14:30 ka ndërruar jetë një 33 vjeçar nga fshati Xërxë i Rahovecit i cili ka qenë i infektuar me COVID-19. Lajmin për klankosova.tv e ka konfirmuar kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl...
Lajme17 Korrik 2020
Në 22 vjetorin e Epopesë së UÇK-së, Komuna e Rahovecit e shoqëruar nga Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë̈ Çlirimtare të Kosovë, vendosën pllaka në shtëpitë̈ bazë të UÇK-së në fshatin Drenoc, Dejnë dhe...
Lajme06 Korrik 2020
Mbrëmë vdiq edhe një person nga coronavirusi në Kosovë. I ndjeri ishte punëtor në Komunën e Rahovecit, i cili ishte inspektor sanitar. Këtë e ka konfirmuar kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi përmes një postimi në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.