×
Etiketë: pyjet
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Zjarrfikësit grekë janë duke u përpjekur t’i vënë nën kontroll flakët që e kanë përfshirë një mal afër një fshati bregdetar në lindje të Peloponezit. Autoritetet kanë thënë se kanë qenë të detyruara ta evakuojnë...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Një valë e nxehtësisë në Siberi të Rusisë ka bërë që ky rajon plot pyje të rrezikohet nga shumë zjarre. Shifrat nga agjencia Avialesookhrana e Rusisë, agjenci për menaxhimin e zjarreve pyjore, zbuloi se po...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Ajo që po ndodh në Siberi së fundmi i ka lënë të gjithë gojë hapur. Në arktikun rus janë regjistruar temperaturat më të larta ndonjëherë. Pamjet e fotografuara nga satelitët tregojnë se vetëm 30 milje...
Lajme26 Qershor 2020
Oda e Afarizmit të Kosovës (OAK) e përshëndet iniciativën e ndërmarrë nga ana e Ministri i Bujqësisë, Pyjeve dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, për ndryshimin e Udhëzimit Administrativ nr.10/2010 me të cilin është rregulluar kufizimi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.