×
Etiketë: proteston
Lajme16 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistë tjerë shëndetësorë të Kosovës do të mbajë sot një protestë, në shenjë pakënaqësie për mos rritje të pagesës së ndërrimeve të natës, rrezikshmërisë në punë, orëve shtesë dhe mos...
Lajme07 Shtator 2020
Para Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare të Podujevës, kanë protestuar vozitësit, personeli higjienik dhe punonjës të tjerë për mos përfshirje në pagat shtesë prej 300 eurosh për korrik dhe gusht. Ata kanë paralajmëruar bojkotim të...
Lajme12 Gusht 2020
Banorët e Karaçevës kanë dalë për të protestuar pas zhvillimeve të fundit në këtë fshat të Kamenicës. Me flamuj të Kosovës e Amerikës në duar ata po kërkojnë mbrojtje, pasi disa ditë më parë xhandarmëria...
Lajme02 Gusht 2020
Janë në vijën e parë të frontit, duke u përballur me pandeminë. Por, edhe pse infermierët rrezikojnë shëndetin e tyre gjatë përballjes me pacientët e infektuar, ata po paguhen vetëm 18 euro për punën që...
Lajme23 Korrik 2020
Sindikata e Telekomit ka njoftuar se do të protestojnë të enjten. Në profilin zyrtar nga sindikata kanë bërë të ditur se do të protestojnë para qeverisë me datë 23 korrik nga ora 13:00. Sipas tyre,...
Lajme22 Korrik 2020
Kosovari, i cili shumë shpesh i vetëm proteston për zhvillime të ndryshme  në Kosovë, së fundmi ka protestuar për situatën me pandeminë. “Ka virus, nuk ka ministër. Bravo Armend!”, është protesta që, i riu i ...
Lajme21 Korrik 2020
Shoqata e transportuesve “Anamorava” në Gjilan është duke protestuar me autobusë nëpër këtë qytet si shenjë pakënaqësie se nuk po mbeshteten nga pushteti lokal e qendror pas humbjeve që i pësuan nga pandemia. Kërkesat e...
Lajme20 Korrik 2020
Shoqata e transportuesve “Anamorava” në Gjilan është duke defiluar me autobusë nëpër këtë qytet si shenjë pakënaqësie se nuk po mbeshteten nga pushteti lokal e qendror pas humbjeve që i pësuan nga pandemia. Kërkesat e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.