×
Etiketë: pronarit
Kronika22 Shtator 2020
Në një lokal në të cilin luhen lojëra elektronike në Vushtrri janë shqiptuar 14 gjoba ndaj personave që ishin aty pas orës 10:30. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur dy ditë më parë. Drejtori i Inspektoratit...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Presidenti Donald Trump i ka dhënë kompanisë kineze ‘ByteDance’ 90 ditë që të tërhiqet nga çdo aset që ka mbështetur rrjetin social TikTok në SHBA. Në urdhrin e Trumpit thuhet se ka prova përmes së...
Kronika10 Gusht 2020
Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se punëtori i tij i dyshuari mashkull kosovar ka marrë pazarin ditor në vlerë prej 4500 euro dhe është larguar në drejtim të panjohur. Siç bën të ditur policia, rasti...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Në Shqipëri Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, njoftoi sot se Gjykata ka pranuar kërkesën e saj për vënien nën sekuestrim të pasurive të sipërmarrësit dhe pronarit të radiotelevizionit “Ora”, Ylli...
Lajme30 Korrik 2020
Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka bërë publike rastin e dorëzimit të një portofoli në Stacionin Policor nga qytetari Gani Elezaj nga Peja. Në portofol kishte një shumë të konsiderueshme parash. Derisa qytetari në...
Ekonomi16 Qershor 2020
Policia zvicerane është në kërkim të një ‘personi harrues’ që la diçka mjaft të rëndësishme në një tren, një pako plot me shufra ari, me vlerën e më shumë se 190,000 dollarëve. Pakoja që përmbante...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.