×
Etiketë: posta
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Në seancë Qeveria ka sjellë vendim që Postat e Maqedonisë së Veriut të fillojë me procedurat për gjetjen e një banke të re për bashkëpunim, çka do të zhbllokonte qarkullimin pagesor të postës. Sot do...
Lajme01 Shtator 2020
Posta e Kosovës ka vendosur në qarkullim emisionin e pullës postare “Shkolla e parë shqipe në Stubëll”. Përmes një komunikate për media Posta e Kosovës ka njoftuar se kjo pullë postare i dedikohet vatrës së...
Lajme19 Gusht 2020
Sot në media është raportuar se një punëtor i Postës së Kosovës i moshës 54-vjeçare, është gjendur pa shenja jete në objektin qendror të Postës në Prishtinë. Në lidhje më këtë ka reaguar Posta e...
Lajme17 Gusht 2020
Posta e Kosovës i ka ndarë mirënjohje sot ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Këtë njoftim e ka bërë vet ministri cili ka thënë se kjo sa është vlerësim për të është aq është edhe për...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Shërbimi Postar i Shteteve të Bashkuara ka paralajmëruar se miliona vota me postë mund të mos arrijnë me kohë në vendin e caktuar për t’u numëruar në ditën e zgjedhjeve, më 3 nëntor. Në letrat...
Lajme06 Gusht 2020
Posta e Kosovës përmes një njoftimi për media ka treguar se sot paradite në objektin qendror të Postës së Kosovës ka ndodhur një kacafytje mes dy drejtorëve të menaxhmentit. “Sot paradite në objektin e administratës...
Lajme23 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit, njëherësh anëtare e Kryesisë së VV-së, Arbërie Nagavci, që ka iniciuar debatin parlamentar për situatën financiare të Telekomit të Kosovës, tha se tashmë kësaj ndërmarrje gjirollogaritë i kanë rënë në zero dhe...
Lajme16 Korrik 2020
Ish-këshilltari i ish-kryeministrit Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, ka kritikuar vendin ku po ndërtohet Xhamia Qendrore në Prishtinë duke thënë se është dashur të implementohet plani i arkitektes së famshme Zaha Hadid për t’u ndërtuar në...
Lajme15 Korrik 2020
Bordi i Përkohshëm i Drejtorëve dhe Menaxhmenti i Postës së Kosovës, kërkojnë nga Qeveria, Ministria e linjës dhe nga Kuvendi i Republikës së Kosovës, që të trajtohet seriozisht situata e krijuar, pas mbylljes së të...
Lajme16 Qershor 2020
Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare numër 5 te posta në Komunën e Prishtinës, është bërë me tunel dezinfektues. Dhurimi i këtij tuneli i cili është donacion nga organizata Humanity First dhe Shoqata AMJ, është bërë...
Kronika14 Qershor 2020
Një zjarr dje ka shpërthyer në një zyrë në katin e tretë të objektit të postës në sheshin e Ferizajt.Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët e kanë shuar zjarrin....

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.