×
Etiketë: polonisë
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Për herë të parë BE po e shoqëron respektimin e vlerave themelore me pasoja të drejtpërdrejta financiare. Disa qytete polake të shpallura “Zona të pastra prej LGBT-ve” përjashtohen nga fondet e BE-së. Ende nuk dihet...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të së dielës në Poloni tregojnë se presidenti i vendit, Andrzej Duda, ka dalë i pari, por ai nuk ka siguruar 50 për qind të votave të nevojshme për të udhëhequr....
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Presidenti polak, Andrzei Duda, u vendos të mërkurën që të bëhej udhëheqësi i parë i huaj që viziton presidentin amerikan, Donald Trump, që nga shpërthimi i pandemisë së coronavirusit – dhe të dyja palët janë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.