×
Etiketë: plazhe
Lajme29 Gusht 2020
Një numër i madh i turistëve nga Serbia kanë zgjedhur bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet verore dhe janë shumë të kënaqur nga vizita e tyre. Për shkak të pandemisë, turistët nga Kosova dhe e...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Për të parën herë pas disa muajsh, brazilianët mund të luajnë volejboll në plazhet e Rio de Janeiros, pasi autoritetet e qytetit i lejuan lojërat ekipore gjatë ditëve të javës. Në kuadër të lehtësimit të...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Në Spanjë nuk do mund të bëhet plazh lirisht. Dhjetëra plazhe spanjolle do të mbyllen pasi dje turma të mëdha njerëzish vërshuan drejt bregut. Policia është detyruar të kthejë mbrapsht një numër të madh turistësh...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Mbytja e një pushuesi 73-vjeçar nga Kosova mbrëmjen e së premtes te Shkëmbi i Kavajës kthen vëmendjen te rëndësia e sigurisë dhe roli i vrojtuesve dhe shpëtuesve të jetës në plazhe. Ky vrojtues plazhi thotë...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Edhe nëse pikat tona preferuara të notit janë rihapur, është ende e rëndësishme të mbani në mend disa gjëra për të mbajtur veten të sigurt nga COVID-19. Sipas CDC, aktualisht nuk ka asnjë provë që...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Jemi zyrtarisht në sezonin turistike të verës! Moti i ngrohtë dhe rrezet e diellit duhet të shijohen patjetër! E teksa është fundjavë, njerëzit kanë menduar se si të kalojnë kohën sa më bukur me familjarët...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.