×
Etiketë: përpjekjet
Lajme15 Shtator 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka marrë pjesë në ceremoninë e shënimit të vitit të ri hebraik në Prishtinë, ku edhe ka mbajtur një fjalim. Presidenti Thaçi ka thënë se ky është një manifestim i...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Kryeminsitri i Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, janë zotuar të dyfishojnë përpjekjet e tyre në dialogun e ndihmuar nga BE-ja. Në një deklaratë të përbashkët në emër të tyre të lëshuar...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Në takimin e djeshëm (20.08.) midis kancelares gjermane Angela Merkel dhe presidentit francez, Emmanuel Macron qe e dukshme përpjekja për të demonstruar elementët e përbashkët. Skena e takimit, kështjella e shekullit të 17-të Fort de...
Lajme10 Korrik 2020
Nisma Socialdemokrate ka reaguar pas largimit të disa nga anëtarët e kësaj partie, duke thënë se në këto momente të vështira për shtetin tonë, kur na duhet uniteti, partnerët politikë vazhduan me joshje të anëtarëve...
Lajme02 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot një grup delegatësh, të cilët më 2 korrik 1990, në rrethana të jashtëzakonshme, miratuan Deklaratën Kushtetuese, e cila shënoi hapin e parë institucional në procesin e...
Lajme26 Qershor 2020
Raportuesit për Ballkanin Perëndimor në Komitetin e Jashtëm të Bundestagut nga CDU/CSU-ja, Peter Beyer dhe Christian Schmidt, kanë dalë me një deklaratë publike mbi ngritjen e akuzave ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe kreut...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Përpjekjet sekrete për të joshur dhe rekrutuar adoleshentë të grupit militant neonazist janë ekspozuar të hënën përmes xhirimeve të realizuara në mënyrë të fshehtë. Në këto pamje shihet pjesëtarët e lartë të grupit “The Base”...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.