×
Etiketë: pengojnë
Kronika26 Shtator 2020
Tre persona janë arrestuar në fshatin Pirq të Mitrovicës, pasi kanë penguar inspektorët e Agjencisë së Veterinarisë dhe Ushqimit të Kosovës, gjatë kryerjes së detyrës zyrtare. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit të dyshuarit janë...
Lajme23 Shtator 2020
Instituti EPIK ka publikuar një studim ku ka paraqitur katër faktorë, sipas së cilës, po pengon liberalizimin e vizave për Kosovën. “Në kuadër të studimit të fundit kemi identifikuar katër faktorë të cilët janë duke...
Lajme11 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti dha detaje rreth takimeve të tij në Parlamentin Europian, si dhe foli për marrëveshjen e Uashingtonit me Serbinë dhe investimet amerikane në Kosovë. Hoti ka përmendur takimet me kryetarin e...
Lifestyle04 Gusht 2020
Tërshëra është një produkt shumë i mirë për rënien nga pesha dhe për mbarëvajtjen e saj. Studimet thonë se tërshëra është shumë e pasur me fibër dhe për rrjedhojë e mban njeriun të ngopur gjatë...
Lajme02 Gusht 2020
Po vazhdojnë reagimet dhe opinionet e personaliteteve të ndryshme vendore e ndërkombëtare lidhur me zhvillimet aktuale që kanë të bëjnë me aktakuzat e Speciales ndaj ish-liderëve të UÇK-së.Kështu, ish-komandanti Suprem i Forcave të Armatosura të...
Lajme01 Gusht 2020
Ish-komandanti Suprem i Forcave të Armatosura të NATO-s, gjenerali Wesley Clark, i cili kishte udhëhequr fushatën e bombardimeve, ndaj caqeve serbe në vitin 1999, ka deklaruar se nuk ka pasur kurrë ndalesë të përpjekjeve për...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka deklaruar se rreth 40 për qind e mjeteve të pakos emergjente fiskale, janë keqpërdorur. Në një konferencë për media pas takimit me ministren e...
Lajme07 Korrik 2020
Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, ka deklaruar se rreth 40 për qind e mjeteve të pakos emergjente fiskale, janë keqpërdorur. Në një konferencë për media pas takimit me ministren e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.