×
Etiketë: patrullimet
Lajme19 Shtator 2020
Që nga 8 korriku nuk ka pasur hyrje të xhandarmërisë serbe ne fshatin Karaçevë të Kamenicës. Ishin befasuar kur kishin parë xhandarmërinë serbe tek futje në territorin e Kosovës. Gjithë kjo ngjarje kishte ndodhur 2...
Lajme13 Gusht 2020
Pas ngjarjeve të fundit ku xhandarmëria serbe hyri disa herë në Karaçevë të Kamenicës, KFOR-i dhe Policia e Kosovës kanë vendosur të realizojnë patrullime të përbashkëta. Këtë lajm e ka bërë të ditur KFOR-i përmes...
Lajme09 Gusht 2020
Më 7 gusht, nuk ishte hera e parë që misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë, KFOR-i, kreu një patrullim të sinkronizuar me Forcat e Armatosura serbe, në vijën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kjo është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.