×
Etiketë: palestina
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Udhëheqja palestineze deklaroi se do të ndërpresë marrëdhëniet me vendet që hapin ambasadë në Jerusalem ose transferojnë ambasadën nga Tel-Avivi në Jerusalem. Sekretari i përgjithshëm i Organizatës për Çlirimin e Palestinës, Saib Ureykat në një...
Lajme06 Shtator 2020
Qeveria e Palestinës ka reaguar pasi Kosova dhe Serbia morën vendim që të hapin ambasadat e tyre në Jerusalem. Në një deklaratë dërguar mediumit kinez “Xinhua”, Ministria e Punëve të Jasthem tha se vendimi i...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Autoritetet izraelite dhe palestineze i kanë kthyer disa masa kufizuese për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit. Një izolim i pjesshëm hyri në fuqi të mërkurën në një qytezë në pjesën qendrore...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.