×
Etiketë: pagën
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Gjeneva pritet të rrisë pagën minimale në vend në rreth 3800 euro, që raportohet të jetë më e larta në botë, pasi autoritetet lokale kanë aprovuar masat e reja në një votim të befasishëm, në...
Lajme21 Shtator 2020
Në mbledhjen e Qeverisë sot u miratua pika 6-të e rendit të ditës, e cila parashihte shqyrtimin dhe miratimin e propozimit per rregullimin e pagës së koordinatorit për dialogun Kosovë-Serbi dhe ndihmësve të tij. Kjo...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Personat që kanë humbur vendin e punës për shkak të pandemisë së COVID-19 janë në fokus të qeveris për t’i rikthyer ata sërish në tregun e punës. Për këtë, qeveria ka miratuar edhe disa skema...
Lajme31 Gusht 2020
Nën kryesimin e ministrit të Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, sot është mbajtur mbledhja e radhës e Këshillit Ekonomik-Social, ku nga anëtarët e pranishëm janë miratuar vendimet për konsolidimin e pesë komisioneve profesionale, në...
Lajme12 Gusht 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi, ka mbajtur një takim pune me drejtuesit e Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës. Në takim është diskutuar...
Lajme15 Korrik 2020
Biznesmeni kosovar, Burim Piraj përkundër faktit që shumë biznese në Kosovë po përballen me vështirësi financiare, ka njoftuar se sot ka ekzekutuar pagën e 13-të për punëtorët e tij. Piraj ka thënë se shpreson që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.