×
Etiketë: obligohen
Lajme17 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se pronarët e automjeteve në Kosovë obligohen t’i shndërrojnë targat KS me ato RKS. “Të gjithë pronarët e mjeteve që posedojnë targa KS me rastin e vazhdimit të...
Lajme13 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj gjatë një konference për media ka njoftuar edhe zyrtarisht se më rekomandim të MSH-së dhe IKSHPK-së nesër do të nis viti i ri shkollor 2020/21. Të gjithë nxënësit obligohen që...
Lajme18 Korrik 2020
Familjarët e personave pozitivë me sëmundjen COVID-19, që e shkakton koronavirusi, të cilët janë të shtrirë në klinikat brenda Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, janë të obliguar t’i furnizojnë me medikamente familjarët e tyre, për...
Lajme30 Qershor 2020
Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj pak më parë ka bërë publike urdhëresën më të fundit të komunës së tij në lidhje përdorimin e masave mbrojtëse kundër Covid-19. Në këtë urdhëresë obligohen të gjithë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.