Gjuha:
×
Etiketë: obiliqit
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka reaguar ndaj shkrimeve në mediat serbe lidhur me një “tentim kidnapimi” të një të mituri në Obiliq. Njoftimi i policisë: Lidhur me informacionet e publikuara në mediat serbe, që sipas tyre,...
Lajme21 Shtator 2020
Në kuadër të thirrjes publike të Komunës së Obiliqit për subvencionim “Nënat vetushqyese dhe gratë në biznes“, kryetari Xhafer Gashi, me përfitueset e kësaj grant-skeme sot nënshkruan marrëveshjen për implementimin e projekteve dhe ndarjen e...
Lajme07 Shtator 2020
Ministri i MASH-it Ramë Likaj dhe kryetari i SBASHK-ut Rrahman Jasharaj dhe koordinatori për organizim të brendshëm Ymer Ymeri kanë vizituar Gjimnazin “17 Shkurti”, Shkollën e Mesme Profesionale “Ismajl Dumoshi” në Obiliq dhe Shkollën e...
Lajme03 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vizituar kryetarin e Obiliqit Xhafer Gashi, për të cilin ka thënë se është dëshmuar për devotshmërinë e tij ndaj qytetarëve, ashtu siç u dëshmua në...
Lajme31 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal, me kërkesën e kryetarit të Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, nëpërmjet Drejtorisë së Financave, është dorëzuar për aprovim ndarja e një fondi për të mbështetur bujqit e dëmtuar...
Lajme28 Gusht 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi ka bërë të ditur se kanë liruar nga taksa komunale bizneset që nuk kanë punuar gjatë pandemisë COVID-19. Gashi ka thënë se për këtë vendim është konfirmuar ligjshmëria...
Lajme27 Gusht 2020
Komuna e Obiliqit e gatshme për fillimin e vitit shkollor 2020/21 Në kuadër të përgatitjeve për fillimin e vitit të ri shkollor, sot, është realizuar procesi i dezinfektimit të Institucionit Parashkollor “Rrita Jonë”. Drejtoria Komunale...
Lajme15 Gusht 2020
Në funksion të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve si dhe duke respektuar vendimet e institucioneve qendrore për bartjen e maskës, sot, nga ekipet e shtabit emergjent është bërë shpërndarja e 350 maskave dhe dezinfektueseve për...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, këtë ditë feste e ka nisur së bashku me drejtorin Haki Jashari dhe stafin e Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare duke përcjellur urimet më të mira me rastin...
Lajme22 Korrik 2020
Për realizmin e projektit për sheshin e Obiliqit, qeveria sot miratoi propozim-vendimin për shpronësimin e pronave të paluajtshme, ndërtesave – lokaleve afariste të cilat janë̈ nën menaxhimin e Agjencisë Kosovare të Privatizimit e të cilat...
Lajme17 Korrik 2020
Në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, Kryetari i Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi, ka mirëpritur në një vizitë, përfaqësues nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, Anja Borojeviq, konsulente e OBSH-së dhe Bujar Rexhepi. Kjo u bë...
Lajme22 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani sot do të vizitojë Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë e kësaj komune për...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani nesër do të vizitojë Komunën e Obiliqit, ku së bashku me kryetarin Xhafer Gashi, do të zhvillojnë një takim me qytetarët dhe të rinjtë e kësaj komune për...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.