×
Etiketë: njoftim
Lajme24 Shtator 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për rekrut në Forcën e Sigurisë së Kosovës se Bordi Përzgjedhës ka bërë miratimin e listës së kandidatëve që i plotësojnë kriteret për tu proceduar për testime. Përmes një...
Lajme14 Shtator 2020
Qendra e Studentëve të Universitetit të Prishtinës ka njoftuar studentët se ende nuk është marrë ndonjë vendim lidhur me hapjen e konkursit për pranim në konvikte shkaku i situatës epidemiologjike në vend. Përmes një postimi...
Lajme11 Shtator 2020
Trafiku Urban ka njoftuar qytetarët se përderisa është ende në fuqi vendimi për mbajtjen e distancës, janë të obliguar që të mos lejojnë më tepër se 25 udhëtarë nëpër autobusë. Përmes një njoftimi në faqen...
Lajme07 Shtator 2020
Komuna e Ferizajt në mungesë të buxhetit, nuk do të mund t’u ofrojë qytetarëve të saj teste serologjike falas. Kështu ka deklaruar në një intervistë për KosovaPress, drejtori i Shëndetësisë në këtë komunë, Bekim Ademi....
Lajme06 Shtator 2020
Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka njoftuar se përgjatë shtegut të ri të biçikletave në Dardani, do të vendosen pengesa prej betoni Ahmeti ka shkruar në Facebook se aty nuk kanë përfunduar ende...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Përmes një njoftimi zyrtar, “Air Albania” bën me dijeni se sa u takon fluturimeve nga Shqipëria drejt Italisë, deri në një njoftim të dytë mund të udhëtojnë vetëm një kategori e caktuar. Bëhet fjalë për...
Lajme24 Gusht 2020
Komuna e Prishtinës ka njoftuar se mënyra e pagesës së faturës së ngrohjes do të ndryshojë së shpejti. Sipas KP’së, ata që shfrytëzojnë rrjetin e ngrohtores me Tormokos do të paguajnë aq sa shpenzojnë. “Përmes...
Lajme21 Gusht 2020
Për shkak të kërkesave të shumta Policia dhe gjykatat nuk po mund t’i pajisin me certifikata kandidatët për ushtarë të FSK-së. Prandaj ky institucion ka dhënë këtë njoftim: Për shkak të kërkesave të shumta për...
Lajme20 Gusht 2020
Ambasada e Republikës së Kosovës në Paris, ka njoftuar se deri më 15 shtator nuk do të ketë shërbime konsulore. Sipas njoftimit të kësaj ambasade, ata që kanë kërkesa urgjente duhet të drejtohen në Konsullatën...
Lajme18 Gusht 2020
Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar kandidatët për Qendrën për Studime Universitare në FSK dhe akademitë tjera gjegjëse, se me datën 19.08.2020 dhe 20.08.2020, duke filluar ora 09:00 në kazermën “Adem Jashari”, në Prishtinë do t’i...
Ekonomi18 Gusht 2020
Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS) njofton se nga data 17 gusht 2020, në të gjitha Qendrat për Punë Sociale, ka filluar procesi njoftues dhe ankimor lidhur me vendimin për asistencën mujore, sipas masës...
Lajme17 Gusht 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica, ka bërë të ditur se të gjitha familjet që kanë aplikuar për asistencë mujorë në vlerë 130 euro dhe ende nuk i kanë marrë ato, mund të...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
LSDM-ja si fituese e zgjedhjeve bën përgatitje dhe bisedime me partitë shqiptare për të formuar qeverinë e re të Maqedonisë. Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ka realizuar takime me kryetarët e partive, BDI, ASH dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.