×
Etiketë: nisë
Lajme11 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me Ministrin e Arsimit, Ramë Likaj ku kanë diskutuar në lidhje me përgatitjet për fillimin e vitit të ri shkollor. Zemaj ka theksuar se do të vazhdojnë me...
Lajme09 Shtator 2020
Një qytetare e Prishtinës nëpërmjet një postimi në Facebookun e saj ka thënë se viktima e radhës e qenve endacak ka qenë djali i saj 12 vjeçar. Vlora Konushevci ka përmendur disa raste kur qentë...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës në Qeverinë e Kosovës, Arban Abrashi, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë thotë se nga projektet infrastrukturore, të nënshkruara në Shtëpinë e Bardhë midis Kosovës dhe Serbisë, do të krijohet...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Australia tha se do të sigurojë afro 85 milionë doza të vaksinës për COVID-19, nëse dy prova të saj rezultojnë të suksesshme. Kryeministri Scott Morrison tha se vendi i tij ka arritur dy marrëveshje për...
Lajme03 Shtator 2020
Ka nisur intervistimi i kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti nga Gjykata Speciale. Intervistimi i tij po bëhet në objektin e EULEX-it në Prishtinë. Ai nga specialja është intervistuar edhe gjatë së...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dhënë detaje se si do të zhvillohet procesi i ri mësimor në kushtet e pandemisë së koronavirusit. Ai tha se do të ketë ndarje deri në tre turne dhe...
Lajme29 Gusht 2020
Komuna e Gjakovës ka ndarë rreth 100 mijë euro për të blerë 10 mijë teste serologjike përmes së cilave synon të testojë qytetarët e saj. Drejtori i Shëndetësisë së Komunës së Gjakovës, Ferdinand Kolaj, në...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Është koha e “përsëri në shkollë” në pothuajse të gjitha vendet e Europës. Por, si do të rifillojë mësimi në shkolla në kohën kur pandemia COVID-19 po vazhdon të jetë mes nesh? Në Spanjë është përmendur plani...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Gjyqtarët ndërkombëtarë në Hagë pritet të nisin të martën seancën për apelin e komandantit ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq, kundër dënimit për burgim të përjetshëm për gjenocidin e kryer në masakrën e Srebrenicës...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Testimi masiv i vaksinës potenciale të Rusisë kundër COVID-19 do të nisë javën e ardhshme në më shumë se 40 mijë njerëz dhe do të mbikëqyret nga një panel shkencëtarësh të jashtëm. Këto ishin detajet...
Ekonomi01 Gusht 2020
Pas miratimit të buxhetit të rishikuar, ministrja e Financave, Hykmete Bajrami po kërkon nga Kuvendi edhe shqyrtimin dhe miratimin e pakos për rimëkëmbje ekonomike. Ministrja Bajrami ka thënë se për adresimin e krizës shëndetësore e...
Lajme30 Korrik 2020
Qeveria obligon IKSHPK që të hartoj udhëzuesin për mënyrën e organizimit të mësimit Këto banka janë të zbrazura pothuajse qe 6 muaj. E në gjendje të tillë mund të jenë edhe në shtator. Kjo pasi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.