Gjuha:
×
Etiketë: ndahet
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Anëtarja e Gjykatës së Lartë, Ruth Bader Ginsburg u nda nga jeta të premten në banesën e saj në Uashington, njftoi Gjykata. Ajo ishte 87-vjeçe. Gjykatësja Ginsburg vdiq nga komplikimet nga kanceri i pankreasit, sqaron...
Lajme19 Gusht 2020
Kreu i Suharekës, Bali Muharremaj, ka bërë të ditur se familjes së dëshmorit Hamzi Bytyçi nga Peqani, iu nda një banesë. Muharremaj përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se Komuna do të...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Klaus Stohr, virologu gjerman i cili ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në vitin 2003 pas shfaqjes së  SARS, është shprehur në një intervistë se do kemi një valë tjetër të COVID-19 dhe do...
Lajme13 Korrik 2020
Sot në moshën 82-vjeçare është ndarë nga jeta veterani i arsimit dhe artisti i mirënjohur prizrenas, Ramadan Zaplluzha, i njohur si “Therrë Murrizi”. Familjarë dhe miq të artistit kanë shprehur dhembje, respekt dhe ngushëllimet nëpër...
Lajme28 Qershor 2020
Ndahet nga jeta mjeshtëri i valleve popullore Besim Zekthi. Lajmin e ka bërë me dije Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor “Teatri Kombëtar i Operës, Baletit dhe Ansamblit Popullor, me hidhërim të thellë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.