Gjuha:
×
Etiketë: murtaja
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Autoritetet nga një qark jug-perëndimor kinez kanë regjistruar një rast të ri të murtajës bubonike gjatë fundjavës, teksa zyrtarët kanë aktivizuar gjendjen emergjente për të parandaluar përhapjen e sëmundjes. Një tre vjeçar nga një fshat...
Bota/Rajoni08 Gusht 2020
Në qoftë se fjala Covid-19 është ndoshta më e përdorura dhe e frikshmja e vitit 2020, patjetër që murtaja ka qenë ndër shekuj makthi i njerëzimit. Pothuajse e zhdukur gjatë shekullit të XX, ajo ekziston...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Përhapja e murtajës bubonike në Kinën veriore paralajmëron se bota ndërsa po lufton kundër pandemisë së koronavirusit të ri, ajo është e kërcënuar nga një sëmundje e vjetër infektive që mori dhjetëra miliona jetë në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.