×
Etiketë: masive
Lajme23 Shtator 2020
Kryetari i këshillit koordinues ndërmjet shoqatave prodhuese dhe përpunuese të qumështit, Ramadan Memaj ka paralajmëruar se nga dita e martë më 29 shtator, të gjithë fermerët, pikat grumbulluese dhe disa përpunues të qumështit do të...
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Presidenti i ShBA-ve, Donald Trump në një kampanjë në Karolinën Veriore tha se ai mund të jetë i i kualifikuar për ta fituar çmimin Nobel për Paqe. Kjo pasi, sipas tij, ai arriti të ndaloj...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Dy persona janë vrarë dhe 14 të tjerë janë plagosur pas të shtënave gjatë një feste në oborrin e një shtëpie në New York. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shefi i Përkohshëm i Policisë,...
Lajme12 Shtator 2020
Gjashtë persona janë arrestuar, të cilët pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizkisht katër persona të tjerë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 22:10, në Prishtinë. Siç thuhet në...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Moska ka akuzuar shtetet e Grupit të shtatë vendeve më të Industrializuara (G7), për “fushatë masive të dezinformimit”, me qëllim të rritjes së mbështetjes për sanksione rreth rastit të helmimit të kritikut të Kremlinit, Aleksei...
Lajme01 Shtator 2020
Një përlëshje fizike ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Mitrovicë. Mësohet se një grup janë rrahur mes vete me mjete të forta, derisa ka edhe të lënduar. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar edhe...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Në të ardhmen, Serbia do të kërkojë të zhdukurit e konflikteve në ish-Jugosllavi, të cilët dyshohet se janë të varrosur në varreza masive, përmes një droni, të cilën e ka financuar Britania e Madhe. Donacioni...
Lajme28 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje ka vlerësuar se dalja masive e shqiptarëve në zgjedhje dhe dhënia e votës kandidatëve të tyre, do të shprehet në rezultat më të mirë për shqiptarët. LVV thotë se të dielën e 30...
Bota/Rajoni23 Gusht 2020
Zjarre masive kanë përshkuar Kaliforninë kohëve të fundit, duke djegur qindra mijëra hektarë tokë, ndërsa 14 mijë zjarrfikës janë duke punuar për shuarjen e flakëve. Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, flakët kanë shkaktuar po...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ekipet e zjarrfikësve në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara janë duke luftuar me flakë të mëdha që janë përhapur në pyjet e këtij shteti. Për shkak të situatës së jashtëzakonshme, mijëra njerëz janë detyruar të...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Një përleshje e armatosur mes luftëtarëve të ISIS-it dhe forcave afgane të sigurisë në një burg në qytetin Jalalabad i ka lënë të vrarë së paku 24 persona dhe ka bërë që shumë të burgosur...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Një sherr i madh mes pasagjerësh ka ndodhur në një aeroplan që udhëtonte nga Amsterdami në Ibiza të Spanjës. Dy pasagjerë nuk kanë pranuar të vendosnin maske në fytyrë dhe kjo ka revoltuar edhe pasagjerët...
Kronika28 Korrik 2020
Një rrahje masive ka ndodhur mbrëmë në qendër të Podujevës. Rrahja në fjalë ndodhi në mes disa personave, teksa u nevojit edhe ndërhyrja e Policisë së Kosovës. Në një video të publikuar shihet edhe momenti...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.