×
Etiketë: malin
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Tiranë, 1 tetori – Shqiptarët në Malin e Zi kanë mundësi që të përdorin himnin kombëtar dhe për këtë më shumë detaje ka dhënë në studion e Report Tv, gazetari Marash Dedvukaj. Ai ka sqaruar...
Lajme22 Shtator 2020
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Washingtoni dhe Berlini zyrtar, janë në dakordim mes vete për të finalizuar çështjen e Kosovës. Ai thotë se këtë e dëshmon edhe marrëveshja...
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Dritan Abazoviç, kryetar i grupimit URA dhe lider i koalicionit “E Zeza mbi të Bardhë” me anë të një konference për mediat shqiptare ka folur rreth asaj që pritet të bëjë qeveria e re në...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Zgjedhjet e 30 gushtit janë një mundësi e shkëlqyer për të gjithë qytetarët e Malit të Zi, për të forcuar akoma më shumë perspektivën evropianë të vendit të tyre”, deklaroi sot Presidenti i Shqipërisë, Ilir...
Lajme26 Gusht 2020
Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, dikur kryetar i Komisionit për demarkimin e kufirit me Malin e Zi, Shpejtim Bulliqi, ka thënë se demarkacioni i solli dëme të mëdha Kosovës. Ai ka deklaruar në KTV se ministri...
Lajme18 Gusht 2020
Rruga që pritet të lidhë komunën perëndimore të Kosovës, Deçanin me Plavën në Mal të Zi është shndërruar në një problem pa zgjidhje në mes të Komunës së Deçanit dhe Manastirit të Deçanit. Punimet janë...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Qeveria e Malit të Zi ka lëshuar një njoftim lidhur me hyrjen e qytetarëve të vendeve tjera në territorin e saj. Banorët e Kosovës, Shteteve të Bashkuara, Serbisë, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës si dhe Maqedonisë...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Instituti për Shëndetësi Publike i Malit të Zi ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë vdekur tre pacientë me COVID-19, ndërkohë që janë shënuar edhe 95 raste të reja, njoftoi CDM.me. Me këtë...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Në Mal të Zi kanë vdekur dy persona si pasojë e COVID-19, ndërkohë që janë shënuar edhe 59 raste të reja në 24 orët e fundit, ka bërë të ditur Instituti për Shëndetësi Publike i...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministria e Punëve të Brendshme të Gjermanisë ka njoftuar se ka hequr Malin e Zi nga lista e vendeve të sigurta. Berlini zyrtar e ka arsyetuar këtë vendim pasi kanë rezultuar pozitivë disa persona nga...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Italia njoftoi të enjten se ka mbyllur kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi, si masë për frenimin e përhapjes së koronavirusit. Përmes një postimi në Twitter, ministri i Shëndetësisë i Italisë, Roberto Speranza,...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Italia bllokon hyrjen në territorin e saj të çdo personi që vjen nga Kosova, Serbia e Mali i Zi. Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza ka firmosur sot urdhëresën e futjes së Kosovës, Serbisë e Malit...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Partia Demokratike e udhëhequr nga Fatmir Gjeka dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve nga Mehmet Zenka do të konkurojnë së bashku në zgjedhjet e ardhshme parlamentare në Malin e Zi që mbahen më 30 gusht të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.