×
Etiketë: lvvnë
Lajme16 Shtator 2020
Zyrtari i lartë i PDK-së, Betim Gjoshi, përmes një shkrimi në facebook thotë se LDK-në dhe LVV-në i bashkon asociacioni me kompetenca ekzekutive. Gjoshi thotë se edhe pse këto dy parti nuk janë bashkë në...
Lajme07 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka vendosur që të votojë rrëzimin e Qeverisë Hoti, në momentin e parë kur në Kuvend arrin ndonjë mocion për një gjë të tillë. Kështu ka thënë për GazetaBlic, zyrtari...
Lajme16 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiza Lladrovci, ka thënë Qeveria Kurti e ka rrëzuar veten me shkarkimin e Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme. “Unë kurrë nuk...
Lajme15 Korrik 2020
Kryetari i PDK-së dega në Prizren, Shaqir Totaj, në një konferencë për medie ka krahasuar shpenzimet që kjo parti ka bërë kur qeveriste me këtë komunë me ato që po bën aktualisht VV-ja. Sipas tij,...
Lajme22 Qershor 2020
Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka komentuar koalicionin LDK-VV dhe prishjen e shpejtë të tij. Sejdiu në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se prishja e koalicionit...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.