×
Etiketë: luftimin
Bota/Rajoni29 Shtator 2020
Holanda, nga sot, nis me zbatimin e masave të reja kundër koronavirusit, pasi numri i rasteve të reja në ditë i është afruar tashmë 3-mijëshit. Shumë qytetarë, për herë të parë, do të këshillohen të...
Lajme28 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme ka nënshkruar Marrëveshjen e Punës me Qendrën Evropiane për Monitorimin e Drogës dhe Varësisë nga Droga (EMCDDA) për luftimin e narkotikëve. Kërkesa për nënshkrim nga Ministria e Punëve të Brendshme,...
Lajme22 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme Agim Veli, ka pritur Kryetarin e Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, me të cilin ka biseduar për aktivitetet që lidhet mes dy institucioneve në luftimin e monopoleve që potencialisht...
Lajme21 Shtator 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë, Joern Rohde. Haradinaj Stublla e ka falënderuar ambasadorin Rohde për ndihmën që ky shtet do...
Lajme13 Shtator 2020
Në marrëveshjen e Uashingtonit, Kosova është zotuar se do ta shpallë Hezbollahun organizatë terroriste dhe t’i përmbushë në tërësi masat për të kufizuar operacionet dhe aktivitetet financiare të saj. Por, ekspertë të sigurisë pohojnë se...
Lajme11 Shtator 2020
Në kujtim të viktimave të sulmit terrorist të 11 shtatorit në SHBA, kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani bashkë me ambasadorin amerikan Philip Kosnett kanë vendosur kurora me lule te pllaka përkujtimore e 11 shtatorit. Kryeparlamentarja...
Lajme08 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim u.d Drejtorin e Doganës së Kosovës Ibrahim Xhaka me bashkëpunëtorët e tij. Sipas një komunikate të lëshuar nga ATK-ja, qëllimi...
Lajme01 Shtator 2020
Ministri i shëndetësisë, Armend Zemaj, ka uruar homologun e tij nga Maqeonia e Veriut,Venko Filipçe, për rizgjedhjen në krye të Ministrisë së Shëndetësisë. “Ju lusim të pranoni urimet e mia më të përzemërta me rastin...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një gjykatë gjermane i ka dhënë dritën e gjelbërt mbajtjes së protestave të planifikuara për të shtunën në Berlin kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Tremijë pjesëtarë të policisë janë vendosur në Berlin për të...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Spanja tha se do të kërkojë ndihmën e ushtrisë për të luftuar rritjen e numrit të rasteve me koronavirus. Kryeministri Pedro Sanchez tha se qeveritë rajonale do të ndihmohen nga rreth 2,000 ushtarë. Ai tha...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Spanja tha se do të kërkojë ndihmën e ushtrisë për të luftuar rritjen e numrit të rasteve me koronavirus. Kryeministri Pedro Sanchez tha se qeveritë rajonale do të ndihmohen nga rreth 2,000 ushtarë. Ai tha...
Lajme17 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë është në proces të licencimit të institucioneve private shëndetësore për kryerjen e testeve për COVID-19. Ministri Armend Zemaj ka bërë të ditur se nga 57 institucione të licencuara deri më tani, shumica...
Lajme17 Gusht 2020
Posta e Kosovës i ka ndarë mirënjohje sot ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj. Këtë njoftim e ka bërë vet ministri cili ka thënë se kjo sa është vlerësim për të është aq është edhe për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.