Gjuha:
×
Etiketë: lindore
Lajme05 Shtator 2020
Vajza e presidentit amerikan, Donald Trump, Ivanka, ka përshëndetur arritjen e marrëveshjeve të sotme në Shtëpinë e Bardhë. Përmes një shënimi në Twitter, Ivanka e ka cilësuar historike marrëveshjen e arritur sot. “Përgëzime Donald Trump,...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Rrjeti sizmologjik telemetrik me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, i mirëmbajtur nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyroe në Shkup, sot në ora 13:31, regjistroi një tërmet. Epiqendra e tërmetit ka...
Bota/Rajoni06 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë e Filipineve raportoi sot 3.561 raste të reja të koronavirusit, duke sjellë numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 119.460, që do të thotë se vendi e tejkaloi Indonezinë në numrin e...
Lajme19 Qershor 2020
Kryetari i Lëvizjes për Bashkim, Valon Murati, thotë se në Kosovë po sheh gëzim se Lugina e Preshevës nuk do t’i bashkohet vendit. “Kosovaristët ahtisarian, kosovacentristët e lloj-lloj naivi politik, madje edhe ata që e...
Bota/Rajoni14 Qershor 2020
Një tërmet me magnitudë 5.7 e ka goditur provincën Bingol që ndodhet në lindje të Turqisë, kështu duke shkaktuar rrëzimin e një kulle ushtarake dhe lëndimin e tre personave. Lajmin e ka konfirmuar ministri i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.