Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Filipinet me numrin më të madh të infektuarve në Azinë Lindore

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Ministria e Shëndetësisë e Filipineve raportoi sot 3.561 raste të reja të koronavirusit, duke sjellë numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 119.460, që do të thotë se vendi e tejkaloi Indonezinë në numrin e rasteve dhe u bë vendi me numrin më të madh të rasteve në Azinë Lindore.

  Të dhënat nga Ministria e Shëndetësisë tregojnë se 28 persona të tjerë vdiqën, kështu që u regjistruan gjithsej 2.150 viktima, raporton Reuters.

  Masat e rrepta të karantinës, të futura brenda dhe rreth kryeqytetit Manila, e sollën ekonominë në gjunjë në gjysmën e parë të vitit.

  Qeveria filipinase e ka vendosur Manilën nën masa të rrepta karantine deri në mes të gushtit, në mënyrë që të shtypë rritjen e numrit të personave të infektuar nga virusi.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Shtatë fëmijë ukrainas janë ribashkuar me familjet e tyre pasi u dërguan me forcë në Krimenë e pushtuar nga Rusia, sipas administratës...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Policia spanjolle ka vënë në pranga tre të rinj shqiptarë, të moshës 35, 32 dhe 19 vjeç për një plantacion droge. Ngjarjet...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  “Marshi për Drejtësi”, i organizuar nga platforma “Liria ka emër”, do të mbahet më 2 prill nga ora 14:00 në Prishtinë, në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një delegacion i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë ka vizituar Luginën e Preshevës, ku është takuar me përfaqësues politikë e drejtues të institucioneve....
  Lajme24 Mars 2023
  Pas vendimit ë Gjykatës Kushtetuese e cila hodhi poshtë Ligjin për Këshillin Prokurorial, kanë reaguar edhe subjektet politike opozitare. Sipas tyre, rrëzimi...
  Lajme24 Mars 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, në 24-vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-së, ka thënë se e drejta ndërkombëtare vdiq më 24 mars...
  Vip24 Mars 2023
  Informacion nga jashtë por jo nga banorët por nga njerëzit. Mbrëmjen e sotme, një person është afruar pranë shtëpisë së “Big Brother...
  Lajme24 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta. Sipas...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.