×
Etiketë: lëvizjen
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Zviceranët do të vendosin të dielën me referendum nese do të braktisin marrëveshjen e lëvzijes së lirë të njerëzve me Bashkimin Europian. Mbështetësit thonë se një kontroll më i mirë i kufijve do të lejojë...
Lajme15 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi, pas një takimi me Matej Zakonjshekun, drejtor i Sekretarisë së përhershme të komunitetit të transportit në Komisionin Evropian, ka thënë se kanë diskutuar për projekte e përbashkëta të vendeve të...
Lajme09 Shtator 2020
Që nga kundërshtimi për rrëzimin e Qeverisë Kurti, Vjosa Osmani u bë e padëshiruar në partinë e saj LDK-në. Ishte vet lideri i LDK-së, Isa Mustafa, që deklaroi se Osmani më nuk ka vend në...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Ndërkohë që Turqia njoftoi mbajtjen në ajër për 24 orë të 8 avionëve të pajisur me raketa gati për të qëlluar, kryeminstri grek Kyriakos Mitsotakis ka vizitur mesditën e sotme një bazë ajrore të forcave...
Lajme09 Gusht 2020
Një tjetër reagim për hyrjen e disa ushtarëve serbë në fshatin Karaçevë të Dardanës ka ardhur nga Lëvizja Vetëvendosje. Partia e Albin Kurtit ka disa pyetje për kryeministrin Avdullah Hoti, i cili ka dhënë versionin...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje, Albin Kurti e ka quajtur Adem Demaçin njërin ndër personat më frymëzues dhe formësues për të dhe LVV-në.“Adem Demaçi i përjetoi tri Jugosllavitë dhe hyri tre herë në burg. 28 vjet...
Lajme15 Korrik 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrullah Çeku, ka folur rreth situatës me pandeminë, dialogun mes Kosovës dhe Serbisë si dhe intervistimin që po i bëhet presidentit, Hashim Thaçi, nga Prokuroria Speciale e Hagës. Teksa është pyetur...
Auto15 Korrik 2020
Lëvizjes Identitare Austriake dalëngadalë po i mbarojnë kanalet e komunikimit. Tani edhe YouTube bllokoi kanalin e kësaj lëvizjeje ekstreme të djathtë. Pas Facebook-ut, Instagram-it dhe Twitter-it edhe YouTube bllokoi llogaritë e bashkëthemeluesit të organizatës ekstreme...
Lajme13 Korrik 2020
Qeveria e Kosovës ka propozuar që të kufizohet qarkullimi i lëvizjes për personat mbi 65 vjeç dhe qytetarët me sëmundje kronike. Sipas propozim-vendimit, qytetarët mbi 65 vjeç dhe me sëmundje kronike mund të dalin jashtë...
Bota/Rajoni11 Korrik 2020
Policia e Shtetit ka njoftuar se situata e kufizimeve të lëvizjes së shtetasve me Kosovën dhe Maqedoninë e Veriut, është e lirë. Ndërsa, me Malin e Zi mund të lëvizin vetëm personat që posedojnë një...
Lajme29 Qershor 2020
Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon-Taubadel ka thënë se presidenti i Francës, Emmanuel Macron nuk dëshiron t’ua mundësojë kosovarëve lëvizjen pa viza, ndonëse nuk ka qenë i qartë rreth arsyeve të mosmbështetjes...
Lajme20 Qershor 2020
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitim Uka ka thënë se Qeveria e Kosovës ka dështuar në vënien e kontrollit të situatës pandemike, ndaj virusit COVID-19. Uka përmes një postimi në rrjetin social në Facebook ka...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.