×
Etiketë: kulturës
Sport29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi deklaroi sot se ndërtimi i stadiumit kombëtar është një projekt i kushtueshëm dhe se duhet të shihet një zgjidhje nëse do të ndërtohet në këtë fazë apo...
Lajme28 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur sot në një takim ambasadorin e Italisë në Kosovë Nicola Orlando me të cilin bisedoi për çështje që janë të interesit të përbashkët. Si temë...
Lajme17 Shtator 2020
Ministrja Vlora Dumoshi ka ndarë disa foto ku shfaqet në veshje kombëtare shqiptare teksa pozon në natyrën e Pejës. Vlora Dumoshi shfaqet me shumë energji në këto foto të publikuara, ndërsa tregon se ka qëndruar...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës ka lajëmruar gjatë ditës së sotme me anë të një statusi se ministria që ajo udhëheq kanë ndarë çmimet për më të mirët e kinematografisë për këtë vit. Vlora Dumoshi ka njoftuar...
Lajme03 Shtator 2020
Me një memorandum bashkëpunimi që është nënshkruar ndërmjet kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri, dhe kryetarit të komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, është hapur dega e shkollës së muzikës në Kamenicë. Nga zyrtarë komunal të Kamenicës...
Lajme21 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, bashkë me zëvendësministrat Valdete Bajrami e Engelbert Zefaj dhe një pjesë të stafit të MKRS-së, kanë vizituar Komunën e Vitisë për të inspektuar investimet në këtë komunë...
Lajme14 Korrik 2020
Më 1 tetor 2018, Qazim Rrahmani ishte shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë, për veprën penale të keqpërdorimit të pozitës apo autoritetit zyrtar.Për këtë vepër penale e cila hyn në kuadër të veprave penale...
Lajme03 Korrik 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka njoftuar se sot janë publikuar rezultatet preliminare të Thirrjes Publike për ofrimin e mbështetjes financiare për projekte kulturore – artistike për OJQ-të dhe individ për vitin...
Lajme23 Qershor 2020
Ish-futbollisti dhe Redaktori e gazetari shumëvjeçar i sportit, Arber Grabovci, ka nisur një etapë të re në karrierën e tij. Nga sot, ai do ta ushtrojë detyrën e zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe...
Lajme22 Qershor 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim zëvendësministrin e MKRS-së, Engelbert Zefaj, i cili zyrtarisht edhe ka pranuar këtë detyrë. “Ministrja Dumoshi gjatë takimit e njoftoi zëvendësministrin Zefaj për punën...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.