×
Etiketë: kuçi
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Në vigjilje të takimit mes dy qeverive shqiptare, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi priti ambasadorin shqiptar, Qemal Minxhozi. Në këtë takim u diskutua për marrëveshjet që do të...
Lajme25 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi dhe Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi kanë zhvilluar një takim me delegacionin e Korporatës Financiare Amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar (DFC): Caleb McCarry, Brian Martalus dhe John Jovanovic. Sipas...
Ekonomi22 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit Blerim Kuci ka vizituar ndërmarrjen publike Infrakos, dhe është takuar me menaxhmentin e kësaj ndërmarrje. Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit Blerim Kuçi tha se Infrakos është një ndërmarrje me perspektiv...
Lajme21 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e organizatave të shoqërisë civile dhe banorët e zonës së Deçanit nga të cilët ka dëgjuar shqetësimet e tyre në lidhje...
Lajme09 Shtator 2020
Blerim Kuçi nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka thënë se kjo parti po kërkon më shumë transparencë për procesin e dialogut në Serbinë. Sipas tij e rrugës do të ishte që në këtë proces...
Ekonomi03 Shtator 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi ka thënë se asnjë qeveri deri tani nuk ka marrë vendim për ndaljen e ndërtimit të hidrocentraleve. Sipas tij, ish-ministrja Rozeta Hajdari ka marrë vendim për ndaljen e...
Ekonomi26 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, ka kërkuar nga Telekomi i Kosovës që t’i ofrojë dokumente për të treguar gjendjen e kësaj ndërmarrjeje publike. Këtë e ka bërë në punëtorinë për “rimëkëmbjen e Telekomit”....
Lajme24 Gusht 2020
Përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) pritën në takim ministrin e Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Në këtë takim është diskutuar rreth rimëkëmbjes ekonomike, mungesa së ligjeve të harmonizuara me njëra - tjetrën...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Ekonomisë, Blerim Kuçi pas dështimit të votimit nga Kuvendit të Ligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike ka reaguar duke e quajtur veprim të turpshëm nga ana e deputetëve. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Kuçi tha...
Ekonomi12 Gusht 2020
Sindikata e Minatorëve të Trepçës është pritur gjatë ditës së sotme me ministrin e Ekonomisë, Blerim Kuçi. Kryetari i kësaj sindikate, Gani Osmani, tha se pavarësisht një protestë që është zhvilluar mëngjesin e sotëm, ky...
Lajme08 Gusht 2020
Deputeti i PDK-së, Hajredin Kuçi ka deklaruar se ka në pronësi një shtëpi në vlerë prej 163 mijë e 800 euro, si dhe një shtëpi vikendi në vlerë prej 60 mijë euro, të dyja të...
Tenderët06 Gusht 2020
Kompania “Hidroterm” nga Suhareka, e cila është në pronësi të ministrit aktual të Ekonomisë dhe Mjedisit është shpërblyer me tender pesë milionësh nga Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) për ndërtimin e objektit spitalor...
Lajme03 Gusht 2020
Projekti shumëvjeçar për ndërtimin e Tetarit të Operës dhe Baletit “Ibrahim Rugova” u bë temë diskutimi në takimin që pati ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi me Ministren e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve, Vlora...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.