×
Etiketë: komisionerin
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, falënderoi Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë dhe Zgjerimin e BE-së, Oliver Varhelyi, me të cilin u takua këtë mëngjes në Bruksel. Ata folën për mbështetjen që Bashkimi Evropian ofron përmes...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq pati një mëngjes pune me Komisionerin e Zgjerimit të BE, Oliver Varhelyi. Ata po konsiderojnë përparimin e Serbisë në rrugën e integrimit evropian në dritën e raportit vjetor që Komisioni Evropian...
Lajme15 Korrik 2020
Kryeministri i Republikë së Kosovës, Avdullah Hoti, ka takuar Komisionerin e BE’së për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, njofton Zyra e Kryeministrit. Tema kryesore në këtë takim ishte procesi i liberalizimit të vizave, ndërkaq kryeministri...
Lajme26 Qershor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot në Bruksel, pak para orës 11, me Komisionerin Evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi. Më parë, Vuçiq bisedoi me Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Layen, raporton...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.