×
Etiketë: këshillin
Bota/Rajoni24 Korrik 2020
Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, pas takimit me ambasadorët e BE -së, ka zhvilluar një edhe me kreun e PD-së Lulzim Basha. Meta pas takimit me Bashën ka thënë se i kërkoi lideri demokrat që...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
Presidenti shqiptar Ilir Meta ka komentuar në konferencë për shtyp ngërçin e krijuar në Këshillin Politik për Reformën Zgjedhore në lidhje me riformatimin e KQZ-së. Meta kërkoi nga palët t’i qëndrojnë marrëveshjes për ta çuar...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
India, Meksika, Norvegjia dhe Irlanda u zgjodhën nga Asambleja e Përgjithshme e OKB-së, si anëtaret e reja jo të përhershme të Këshillit të Sigurimit për vitin 2021 dhe 2022, ndërkohë që Kanadaja dështoi sërish në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.