×
Etiketë: kërkesa
Kronika28 Shtator 2020
Prokurori i Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar për 48 orë gjashtë persona, si dhe ka bërë dy kërkesa për caktimin e paraburgimit të dy personave. Prokuroria Themelore në Prishtinë, gjatë...
Lajme25 Shtator 2020
Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka theksuar se publikimi i dosjeve të Gjykatës Speciale ka qenë i gabuar dhe do ta dëmtojë më shumë shtetin tonë dhe të akuzuarit. Ai thekson se tentimi për të...
Lajme24 Shtator 2020
Ministri i Brendshëm dhe Administratës Publike, Agim Veliu ka bërë të ditur se gjatë vitit 2019 në Divizionin për të huaj, viza dhe lejeqëndrim janë shqyrtuar 6 mijë e 800 kërkesa për leje qëndrim. Gjatë...
Lajme20 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Lajme19 Shtator 2020
Kërkesa e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) për postin e presidentit po shihet si e padrejtë dhe e panevojshme nga partneri i saj qeverisës Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK). Megjithëkëtë në partinë e Isa Mustafës thonë...
Ekonomi17 Shtator 2020
Pandemia ka goditur edhe ekonominë e Kosovës, ashtu siç ka goditur ekonomitë në mbarë globin duke shkaktuar krizë ekonomike pothuajse në shumicen e vendeve. BQK gjatë kësaj kohe në vazhdimësi ka qenë ne komunikime të...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i odës së hotelerive të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka edhe një kërkesë për Qeverinë e Kosovës, për të i’u dalë në ndihmë bizneseve të atakuara nga Corovavirusi. Ai tha se kërkesa e tyre ndaj...
Lajme03 Shtator 2020
Në fillim të takimit në Shtëpinë e Bardhë në Washington presidentit serb, Aleksandër Vuçiqit, i është dorëzuar letra që Serbia ta njohë sot pavarësinë e Kosovës, raporton gazeta serbe Blic, transmeton portali “Front Online”. “Gjithçka...
Lajme17 Gusht 2020
Kryetari i Deçanit u ka shkruar letër krerëve shtetërorë për t’i treguar zgjidhjen e kontestit mes komunës së Deçanit dhe Manastirit. Kryetari i Decanit, Bashkim Ramosaj, i është drejtuar Presidentit  Hashim Thaci, Kryeparlamentares Bjosa Osmani...
Lajme17 Gusht 2020
Lëvizja Vetëvendosje mendon se qeveria e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti po zbaton në Kosovës kërkesat e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuciq. Komentet vijnë pas pezullimit të punimeve te Manastiri i Deçanit. Nëpërmjet një shkrimi...
Lajme15 Gusht 2020
Kërkesa e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së që të ndryshohet Ligji për Gjykatën Speciale (Dhomat e Specializuara), nuk është e sigurt se do të merret parasysh në Kuvendin e Kosovës. Organizata e Veteranëve...
Lajme13 Gusht 2020
Teksa seanca e Kuvendit do të fillojë pas pak, në të cilën do të diskutohet rreth Ligjit për Mbrojtjen e Vlerave të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, deputetja e PDK-së, Blera Deliu-Kodra, ka një kërkesë për...
Ekonomi07 Gusht 2020
Oda Afarizmit të Kosovës, sot për herën e dytë ka organizuar aksionin para Kuvendit të Kosovës, ku me këtë rast kanë dorëzuar kërkesat e sektorit privat për deputetet. Koordinatorja në OAK, Qëndresa Ibrahimi, thotë se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.