×
Etiketë: kadajbujupi
Lajme17 Shtator 2020
Deputetja e Grupit Parlamentar të Aleancë së Ardhmërisë së Kosovës (AAK’së), Donika Kada – Bujupi, i ka lëshuar një fjalim kryeministrit Avdullah Hoti në lidhje me mini-Schengenin, nga foltorja e Kuvendit të Kosovës. Kryeministri i...
Lajme27 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka bërë thirrje që 170 eurot e punëtorëve të paguhen nga Qeveria para festës së Bajramit.Ajo ka thënë se gjendja është e rëndë prandaj Qeveria e Kuvendi duhet të marrin...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi, ka kërkuar nga Qeveria e Kosovës që të marrë vendim që ta largojë barrierën me pagesë për hyrje në QKUK. “Ju lutem që të kërkoni nga bordi i QKUK të...
Lajme21 Qershor 2020
Dje është shkarkuar Vjosa Osmani nga posti i nënkryetarës dhe anëtares së kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Donika Kadaj-Bujupi ka reaguar përmes një postimi. “Nuk...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.