×
Etiketë: islandës
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Ministrave britanikë iu kërkua të heqin dorë prej masave të izolimit dy javor, dhe në vend të kësaj, të adoptojnë "modelin islandez" pesëditor të karantinës. Vendi është duke prezantuar këtë javë një nismë të re;...
Bota/Rajoni29 Qershor 2020
Presidenti aktual i Islandës, Gudni Johannesson, është rizgjedhur për këtë post, duke fituar 92.2 për qind të votave të përgjithshme. Në anën tjetër rivali i tij, biznesmeni dhe njëherit politikani Gudmundur Franklin Jonsson, ka fituar...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.