×
Etiketë: hyrë
Lajme30 Shtator 2020
Kryetari i Degës së PDK-së në Skenderaj Sami Lushtaku ka paralajmëruar se nëse PDK bëhet pjesë e pushtetit nëse e merr postin e presidentit ose të kryeministrit. Ai në Debat të RTK-së tha se PDK...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës të enjten ka ndaluar një veturë me targa të Serbisë, e cila drejtohej nga një kosovar, e që ka kaluar në rrugë malore dhe ka hyrë në territorin e Kosovës në mënyrë...
Lajme09 Shtator 2020
Qytetarët nga Kosova edhe në fillim të shtatorit ia kanë mësyrë Shqipërisë. Vetëm gjatë javës së parë të këtij muaji, mbi 100 mijë qytetarë nga Kosova ia kanë mësyrë bregdetit shqiptar. Në të dhënat nga...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Qeveria e Malit të Zi ka lëshuar një njoftim lidhur me hyrjen e qytetarëve të vendeve tjera në territorin e saj. Banorët e Kosovës, Shteteve të Bashkuara, Serbisë, Shqipërisë, Bosnje dhe Hercegovinës si dhe Maqedonisë...
Lajme31 Korrik 2020
Një numër i madh i kosovarëve kanë vendosur që festën e Kurban Bajramit ta kalojnë në bregdetin shqiptar. Bazuar në të dhënat e Policisë së Kosovës, vetëm në dy ditët e fundit përmes pikës kufitare...
Ekonomi27 Korrik 2020
Kryetar i shoqatës së Transportit Rrugor dhe Turizmit, Ruzhdi Kurtishaj, ka thënë se sivjet numri i kosovarëve që kanë frekuentuar bregdetin shqiptar nuk është ai që do të duhej të ishte. Në Klan Kosova, ai...
Lajme26 Korrik 2020
Deri në tri orë pritje në Merdare, për të hyrë në Kosovë. Po vazhdojnë pritjet e gjata për të hyrë në Kosovë, në pikën kufitare Merdare. Siç mësohet pritjet janë deri në tri orë, ndërsa...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në qeveri. Në deklaratën e Koalicionit të Shqiptarëve thuhet se ata janë...
Kronika23 Qershor 2020
Një qytetar nga fshati Bllacë i Suharekës kishte kërkuar ndihmë në polici për shkak se një qene endacak ishte futur në oborrin e shtëpisë së tij. Ai ka thënë se familja e tij ndjehen të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.