×
Etiketë: histori
Lajme16 Shtator 2020
Janë rreth 700 shtëpi me rreth 6 mijë banorë, të cilët i ndan një hekurudhë por i bashkon mjerimi. Nga ‘të tjerët’, i ndan ngjyra e lëkurës, por i bashkon jeta e frikshme në Kosovën...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Australia ka hyrë zyrtarisht në recesion ekonomik për herë të parë në gati 30 vjet. Rënia në tremujorin e dytë ishte edhe më e madhe se kriza e Drepresionit të Madh të viteve të 30-a...
Sport16 Korrik 2020
Real Madrid është shpallur kampion i La Liga për herë të 34-të në historinë e vet. Los Blancos e arritën këtë triumf pas fitores në ndeshjen e parafundit ndaj Villarreal me rezultat 2:1, gjë që...
Lajme25 Qershor 2020
Ish-kryenegociatorja e dialogut mes Kosovës e Serbisë, Edita Tahiri ka thënë se askush s’mund ta ndryshojë historinë se lufta çlirimtare e UÇK-së ishte e drejtë dhe e pastër. Tahiri këtë reagim të saj e bëri...
Lajme17 Qershor 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka thënë se rrëzimi i Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti do të shkruhet në histori si turp dhe dëm i papërllogaritshëm. “Mungesa e konsensusit politik dhe rrëzimi i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.