Gjuha:
×
Etiketë: hetohet
Front TV18 Shtator 2020
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është në mesin e 950 zyrtarëve publik i cili pritet t`i nënshtrohet kontrollit të plotë të pasurisë nga Agjencia Kundër Korrupsion. Nga kjo Agjenci është bërë e ditur që pasurinë...
Kronika29 Gusht 2020
Pas një mosmarrëveshjeje me familjarët e saj një vajzë 19 vjeçare nga Kamenica, mbrëmë rreth mesnatës ka tentuar të vetëvritet duke kërcyer nga kati u dytë i shtëpisë së saj. Ajo ka marrë lëndime trupore,...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Ministri i Jashtëm i Rusisë tha të enjten se po e nis një hetim për shtrimin në spital të kritikut të Kremlinit, Alexei Navalny, mbi dyshimet se ai ishte helmuar. Navalny, 44-vjeçar, është vendosur në...
Lajme07 Gusht 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNJ) ka kërkuar që të hetohet me urgjencë vetëvarja e të burgosurit në Burgun e Dubravës. Sipas informatave të KMDLNj- së, E.SH. në vuajtje të...
Lajme27 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj), përmes një reagimi publik ka thënë se Serbia nuk po i ndalë provokimet kundër Kosovës dhe institucioneve sikur edhe bartësve të posteve më...
Ekonomi20 Korrik 2020
Konstituohet Komisioni Hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë, i kryesuar nga deputeti Hajrullah Çeku me 11 anëtarë të tjerë. Sot deputetët kanë diskutuar lidhur me aktivitetet e komisionit. Çeku prezantoi draft-planin dinamik...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ligjvënësi australian Shaoquett Moselmane pritet të suspendohet nga partia e tij pas raporteve se zyra e tij po hetohet nga agjenci të sigurisë kombëtare për lidhje me Kinën. Autoritetet asutraliane kanë bastisur zyrën dhe banesën...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.