×
Etiketë: heq
Lajme28 Shtator 2020
Shenjat e dukshme të Gjykatës Speciale, e cila realizoi arrestimet e para javën e kaluar në Prishtinë, ka bërë që partneri kryesor në Qeveri- Lidhja Demokratike edhe zyrtarisht t’i heqë vijat e kuqe për të...
Lajme26 Shtator 2020
“Shembullin” e Zvicrës për largimin e Kosovës nga lista e zezë për numrin e madh të të infektuarve me koronavirus, e ka ndjekur edhe shteti i Austrisë. Qeveria e Austrisë sot ka marrë vendim që...
Bota/Rajoni25 Shtator 2020
Nga 28 shtatori, Kosova do të largohet nga lista e karantinës në Zvicër. Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka aktualizuar listën e vendeve me rrezik për koronavirusin. Britania e Madhe, Portugalia dhe Belgjika...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Shumë banorë të Zelandës së Re mund të dalin të hënën në mbrëmje dhe ta shijojnë lirinë nga të gjitha masat kufizuese të pandemisë për herë të dytë gjatë këtij viti pasi kryeministrja Jacinda Ardern...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kroacia është në këmbë nga ngjarjet e fundit që kanë tronditur opinionin. Që nga pasdita e djeshme janë kryer disa arrestime dhe kanë filluar hetime ndaj zyrtarëve të lartë shtetëtorë dhe biznesmenëve të njohur atje....
Lajme16 Shtator 2020
Është dënuar me 100 euro qytetari që tentoi t`i largojë barrierat mbrojtëse në shtegun e biçikletave në Prishtinë. Konfirmimin për dënimin e tij e ka bërë të ditur, Drejtori i Inspekcionit në këtë komunë, Adonis...
Ekonomi14 Shtator 2020
Qeveria nuk heq dorë nga ndërtimi i termocentralit ‘Kosova e re’ Qeveria e Kosovës thotë se pavarësisht tërheqjes së kompanisë amerikane Contour Global nga ndërtimi i termocentralit ‘Kosova e re’, nuk kanë hequr dorë nga...
Bota/Rajoni09 Shtator 2020
Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar nga një gazetar që të hiqte maskën për të bërë një pyetje në një konferencë shtypi të Shtëpisë së Bardhë të hënën. Sipas mediave të huaja, ka qenë Jeff...
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Bota/Rajoni07 Shtator 2020
Zyra Federale e Shëndetit Publik (FOPH) të hënën azhurnoi listën e saj të vendeve që vlerësohet se kanë një rrezik të lartë të infeksionit nga koronavirus dhe hoqi Belgjikën, Meksikën, Luksemburgun, El Salvadorin, Eswatini (ish-Svaziland),...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Gjermania do të heqë testet e detyrueshme të koronavirusit për udhëtarët që kthehen nga zonat me rrezik të lartë jashtë vendit dhe do të përqendrohet në testimin e njerëzve me simptoma ose ata që kanë...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Autoritetet britaneze pritet ta hapin një qendër të shpejtë testimi për COVID-19 në aeroportin Heathrow, me një rezultat brenda 24 orësh. Kjo e zëvendëson nevojën për një karantinë 14-ditore. Skema e propozuar nga aeroporti Heathrow,...
Lajme19 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka hequr përgjegjësinë nga rasti i klubit të futbollit Prishtina, pasi tetë futbollistë i rezultuan pozitivë për koronavirus në testet në Gjibraltar, pak ditë pasi në Kosovë kishin rezultuar negativë. Si pasojë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.