×
Etiketë: gjelbër
Lajme29 Shtator 2020
Në Kuvendin e Republikës së Kosovës, sot u konstituua Grupi i Deputetëve të Gjelbër i Legjislaturës së VII. Sipas Grupit me përfaqësim gjithpërfshirës politik, avancimi i politikave të gjelbra në vend, përveç se ndikon pozitivisht...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një gjykatë gjermane i ka dhënë dritën e gjelbërt mbajtjes së protestave të planifikuara për të shtunën në Berlin kundër masave ndaj pandemisë së koronavirusit. Tremijë pjesëtarë të policisë janë vendosur në Berlin për të...
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka njoftuar se nga sot e deri në fund të vitit, mërgimtarët që vijnë në Kosovë nuk do të paguajnë për Policën e Sigurimit. Bajrami ka njoftuar se kjo policë...
Lajme01 Gusht 2020
Zëvendësguvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Sokol Havolli ka njoftuar se në minutat e parë të ditës së sotme është printuar polica e parë e sigurimit kufitar për diasporën me zero kosto. Përmes një postimi...
Lajme29 Korrik 2020
Deputeti i Vetëvendosjes, Hekuran Murati, përmes një statusi në “Facebook”, ka njoftuar se iniciativa e Grupit të Vetëvendosjes për heqjen e obligimeve për bashkëatdhetarët nga diaspora për pagesën e Kartonit të Gjelbër, ka marrë aprovimin...
Lajme29 Korrik 2020
Ministria e Financave dhe Banka Qendrore e Kosovës kanë publikuar sot vendimin për heqjen e Kartonit të Gjelbër për bashkatdhetarët tanë deri në fund të këtij viti. Me këtë vendim, Qeveria siguron mjetet financiare për...
Lajme11 Korrik 2020
Një parking i madh ilegal ka nisur të ndërtohet në lagjen Mati 1 në Prishtinë. Fillimisht u rrafshua vendin, pastaj filloi toka të mbushët me rërë. Në cep të rrugës e vendosi edhe pllakën e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.