×
Etiketë: gani
Lajme19 Shtator 2020
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, dje përfunduar intervistimin pranë Prokurorisë së Dhomave të Specializuara të Republikës së Kosovës në Hagë.Pas përfundimit të intervistimit, Geci ka treguar se u është përgjigjur të gjitha...
Lajme27 Gusht 2020
Gani Geci ka thënë se do të udhëtojë në Hagë gjatë shtatorit për t’u marrë në pyetje nga prokurorët e Gjykatës Speciale. Sipas tij, arsyeja e thirrjes së tij në Hagë mund të jetë Komunikata...
Lajme27 Gusht 2020
Ka marrë fund përplasja disa ditore ndërmjet Shaban Sylës dhe Gani Gecit lidhur me një vrasje të kryer të dielën në Drenas. Djali i Shaban Sylës, L.S. dhe dy persona të tjerë dyshohen për vrasjen...
Lajme27 Gusht 2020
Pas rastit që ndodhi në Drenas ditë më parë, ku mbeti i vrarë Qamil Demiri dhe i dyshuar u cilësua Leotrim Syla, djali i Shaban Sylës, nisi edhe një debat mes këtij të fundit dhe...
Lajme23 Gusht 2020
Ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Gani Geci, ka thënë se sapo ka lexuar një shkrim që Shaban Syla paska dyshime që djemtë e tij [Gani Gecit] gjoja kanë sulmuar familjen e Shaban Sylës. Sipas...
Lajme21 Gusht 2020
Gani Geci është ftuar nga Gjykata Speciale. Ai këtë njoftim e dha përmes një postimi në facebook. Postimi i tij pa ndërhyrje: Te dashur miq Pas marrjes në pyetje të presidentit të Republikës së Kosovës...
Lajme12 Gusht 2020
Banorët e Karaçevës kanë dalë për të protestuar pas zhvillimeve të fundit në këtë fshat të Kamenicës. Me flamuj të Kosovës e Amerikës në duar ata po kërkojnë mbrojtje, pasi disa ditë më parë xhandarmëria...
Lajme24 Korrik 2020
Të mërkurën (22 korrik, 2020) Gani Geci nga Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një videoje që ka postuar në llogarinë e tij në Facebook, ka bërë të ditur se ka marrë informatë nga disa vende...
Lajme23 Korrik 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Gani Geci, ka alarmuar se jeta e tij është në rrezik. Geci përmes një videoje të postuar në Facebook ka thënë se ka marrë informata nga Brukseli dhe...
Lajme05 Korrik 2020
Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Gani Geci, ka thënë se ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, duhet të japë dorëheqje të parevokueshme nga ky funksion. Sipas tij, nëse Zemaj nuk jep dorëheqje, atëherë kryeministri Hoti...
Lajme04 Korrik 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut ka dënuar gjuhën e ish-zëvendësministrit të Ekonomisë nga PDK-ja, Gani Koci, ndaj disa politikanëve, gazetarëve dhe pjesëtarëve të shoqërisë civile duke e cilësuar si fyese. “KMDLNj edhe...
Lajme03 Korrik 2020
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), e dënon ashpër gjuhën e përdorur nga zyrtari i lartë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Gani Koci, në drejtim të gazetares Jeta Xharra. Koci në një postim në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.