×
Etiketë: dumoshi
Lajme29 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi ka deklaruar se deri në muajin nëntor do të përfundojnë gjashtë ligjet të cilat i kanë paraparë si ministri. Ndërsa, sa i përket Ligjit për Trashëgimi Kulturore...
Sport23 Shtator 2020
Komiteti Olimpik i Kosovës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka mbajtur konferencë “Forumi për Sportin”, ku janë diskutuar temat si Sporti dhe pandemia, dhe Strategjia Kombëtare për Sporti, Qeverisje e Mirë...
Lajme18 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka pritur në takim një grup të të rinjve të Kosovës, nga etni të ndryshme për të cilët ofroi përkrahje. Dumoshi tha se do t’i dëgjojnë kërkesat...
Vip17 Shtator 2020
Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi në mes Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Institutit Albanologjik. Me këtë rast, ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka thënë se qëllimi kryesor është trashëgimia e që...
Lajme16 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit Vlora Dumoshi, sot vizitoi edhe Ranillukun, ku u takua me të rinj të komunitetit serb, të cilët po kryejnë trajnime për ndërmarrësi. Pasi iu premtoi përkrahje të rinjve të...
Front TV15 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi ka bërë homazhe para Teatrit Kombëtarë për vdekjen e Adem Mikullovcit, raporton Front Online. Ajo tha se në kohët më të vështira, Mikullovci ka sjellë gëzime në...
Vip15 Shtator 2020
Ka vdekur aktori Adem Mikullovci. Familjen Mikullovci e ka ngushëlluar, ministrja e Kulturës dhe Rinisë, Vlora Dumoshi. Dumoshi ka thënë se “Me pikëllim dhe me mërzi të madhe e mora lajmin për ndarjen nga jeta...
Sport10 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, do të qëndrojë në një vizitë zyrtare në Shqipëri, ku sonte nga ora 19:00, në Tiranë do të nënshkruhet marrëveshja historike ndërmjet Federatës Shqiptare të Basketbollit (FSHB)...
Lajme09 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, priti në takim Këshillit e ri Drejtues të Baletit Kombëtar të Kosovës, i cili është në përbërje të Leonora Rexhepi, Luljeta Ademi, Lejla Pula, Agim Selimi dhe...
Lajme08 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi priti sot në takim konstituiv anëtarët e grupit punues për shndërrim në muze të ish-burgut të Prishtinës. Grupi punues me vendim të ministres ka këtë përbërje: Vjollca...
Lajme07 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka përcjellë sot nga afër trajnimet për të rinjtë e Suharekës, të mbështetura nga MKRS dhe të implementuara nga Organizata Ichat Dumoshi ka shkruar në Facebook se...
Lajme07 Shtator 2020
Përmes një trajnimi të financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, dhjetëra të rinjë për disa ditë me radhë do të mësojnë më shumë për ndërmarrësinë dhe marketigun digjital. Për të parë nga afër...
Sport03 Shtator 2020
Ministrja e Kulturës, Rininë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, i ka uruar fitore kombëtares së Kosovës në ndeshjen e sotme me Moldavinë. Në një shkrim në Facebook, Dumoshi ka shkruar se: sonte tifozët “Dardanët” dhe qytetarët...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.