×
Etiketë: distanca
Lajme31 Gusht 2020
Ministri i Arsimit, Ramë Likaj, ka thënë se viti i ri shkollor do të nisë më 14 shtator, ashtu siç ka rekomanduar Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik dhe Ministria e Shëndetësisë. “Me aprovimin e ligjit...
Lajme31 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ajo ka ftuar qytetarët e Kosovës që edhe gjatë kësaj feste besimtarët myslimanë të urojnë nga distanca njëri tjetrin duke parandaluar...
Lajme29 Korrik 2020
Tollovi e madhe është bërë sot para Agjencisë së Regjistrimit Civil. Aty janë mbledhur një numër i madh i qytetarëve, duke mos respektuar distancën sociale, përkundër rekomandimeve të vazhdueshme të profesionistëve mjekësorë, shkruan Front Online....
Lajme06 Korrik 2020
Rekomandimet e Institutcioneve shëndetësore po vazhdojnë të shpërfillën nga qytetarët. Dhjetëra të tillë janë tubuar mëngjesin e së hënës, pranë Qendrës së Regjistrimit Civil në kryeqytet, pa e mbajtur distancën mes vete e pa maska,...
Lajme21 Qershor 2020
Sot po mbahen zgjedhjet parlamentare në Serbi. Votimet janë lejuar të mbahen edhe në Kosovë, duke pasur mundësi të votojnë edhe qytetarët serbë që jetojnë këtu. Për ta shfrytëzuar të drejtën e tyre për votim,...
Lajme17 Qershor 2020
Rekomandimet e Institutcioneve shëndetësore po vazhdojnë të shpërfillën nga qytetarët. Dhjetëra të tillë janë tubuar mëngjesin e së mërkurës, pranë Qendrës së Regjistrimit Civil në kryeqytet, pa e mbajtur distancën mes vete, raporton Front Online....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.