×
Etiketë: dëshmitar
Lajme09 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Uran Ismaili, pritet të dëgjohet si dëshmitar në gjykimin ndaj të akuzuarve për vrasjen e rojës së lokalit “Bon Vivant”, Masar Gërdovci dhe Sherif Krasniqi. Ata...
Lajme19 Gusht 2020
Frrok Laski, 65-vjeçar, i dënuar për trafikim droge, ka qëndruar me pak se një muaj në të njëjtën dhomë me të ndjerin Astrit Dehari. Laski, së bashku me Naser Makolllin e Adonis Gashin, për shkak...
Lajme19 Gusht 2020
Kreu i LVV’së, Albin Kurti ka i ka reaguar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit për faljen e dënimit të personit që vrau një 13 vjeçar dhe axhën e tij. “Më 31 korrik, Ditën e Kurban...
Lajme18 Gusht 2020
I dënuari për vrasje të dyfishtë, Luz Allaku, të cilit presidenti ia ka falur 3 vjet e gjysmë të dënimit, nga 15 vjet në total sa ishte dënuar, është dëshmitar në procesin hetimor për vdekjen...
Bota/Rajoni16 Gusht 2020
Presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, së shpejti mund të shkojë në Hagë, si dëshmitar i mbrojtjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, ndaj të cilit është ngritur aktakuzë në Speciale, sipas burimeve ndërkombëtare...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Gruaja me tre fëmijë është divorcuar nga bashkëshorti, pas kontradiktave fetare që kishin pasur kohët e fundit. Ata janë divorcuar rreth një muaj më parë, pas kontradiktave të shumta. Mësohet se gjatë vitit të fundit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.