×
Etiketë: demaçin
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Skenderajt Bekim Jashari ka kujtuar jetën dhe veprën e simbolit të rezistencës kombëtare Adem Demaçi, në dyvjetorin e ndarjes nga jeta. Ai në një postim në Facebook shkruan se kontributi i...
Lajme26 Korrik 2020
Shefi i Qeverisë, Avdullah Hoti, e ka kujtuar Adem Demaçin në përvjetorin e dytë të vdekjes së tij. ka thënë se ai ishte simbol i rezistencës për liri. Por, Kryeministri Hoti ia ka gabuar pozitën...
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Në dy vjetorin e vdekjes së Adem Demaçit, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka deklaruar se përulen me respekt e mirënjohje te thellë para kujtimi të jetës dhe veprës së tij. “Nuk do t’i gjej...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Adem Demaçin në dy vjetorin e ndarjes nga jeta. Ai e ka vlerësuar lartë jetën dhe veprën e simbolit të rezistencës kombëtare, Adem Demaçin. Shënimi i plotë...
Lajme26 Korrik 2020
Kryetari i Lëvizjes Vetvendosje, Albin Kurti e ka quajtur Adem Demaçin njërin ndër personat më frymëzues dhe formësues për të dhe LVV-në.“Adem Demaçi i përjetoi tri Jugosllavitë dhe hyri tre herë në burg. 28 vjet...
Lajme26 Korrik 2020
Sot bëhen dy vjet që kur ndërroi jetë veprimtari i çështjes kombëtare, Adem Demaçi, i njohur si Mandela i Kosovës. Me prejardhje nga fshati Lupq i Podujevës, Demaçi u lind më 26 shkurt 1936 në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.