Gjuha:
×
Etiketë: dëbon
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Prokuroria bullgare ka shpallur non-grata diplomatet rusë, Sergei Nikolashin dhe Vladim Bikov. Të dy diplomatët rusë janë pjesëtarë të Shërbimit inteligjent të jashtëm rus-SVR, të cilët në Bullgari po kryenin aktivitete spiunazhi nën petkun e...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë u ka dhënë dy diplomatëve rusë 72 orë afat për të braktisur vendin. Ata akuzohen për spiunazh në këtë vend të Ballkanit që nga viti 2016, njoftoi sot...
Bota/Rajoni24 Gusht 2020
Vjena do të dëbojë një diplomat rus, tha të hënën Ministria e Jashtme e Austrisë, pasi mediat raportuan se ai ishte i përfshirë në spiunazh ekonomik për vite me rradhë. “Ne mund të konfirmojmë që...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Departamenti amerikan i Shtetit e ka mirëpritur vendimin e Sllovakisë për dëbimin e tre diplomatëve rusë. Mediat në Sllovaki e kanë lidhur dëbimin e tyre me vrasjen e vitit 2019 në Berlin, të një ish-rebeli...
Bota/Rajoni21 Korrik 2020
Gjykata Penale e Kantonit Schwyz ka dënuar një kosovar për përvetësim të padrejtë të fondeve sociale. I akuzuari ka jetuar për 22 vjet në Zvicër. I martuar me një bashkatdhetare, me të cilën kanë së...
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, urdhëroi ambasadoren e Bashkimit Evropian në këtë vend që të largohet brenda 72 orësh. Dëbimi i Isabel Brilhante Pedrosas erdhi disa orë pasi BE-ja vendosi sanksione kundër 11 zyrtarëve të...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Autoritetet italiane kanë dëbuar një 35-vjeçar shqiptar pasi kishte në gjoks një tatuazh me fytyrën e terroristit famëkeq Osama Bin Laden. Mediat vendase shkruajnë se ai konsiderohej si nxitës i ideologjisë xhihadiste me tatuazh portretin...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.