×
Etiketë: bregdetin
Bota/Rajoni20 Shtator 2020
Një shqiptar mbeti i plagosur pasi u qëllua me armë zjarri në një nga plazhet e Romës në Itali. Mediat lokale bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në kompleksin “Bora Bora” të plazhit Torvaianica,...
Ekonomi10 Shtator 2020
Investimet në ndërtim dhe pasuri të paluajtëshme kanë një histori të gjatë të thithjes së fondeve të paligjshme në vendet e Ballkanit perëndimor, duke qenë se ky sektor përbën një përqindje të madhe të ekonomisë...
Lajme29 Gusht 2020
Një numër i madh i turistëve nga Serbia kanë zgjedhur bregdetin shqiptar për të kaluar pushimet verore dhe janë shumë të kënaqur nga vizita e tyre. Për shkak të pandemisë, turistët nga Kosova dhe e...
Lajme31 Korrik 2020
Fundjava ka ardhur sërish dhe si ndodh gjatë verës njerëzit dynden drejt plazhit për të kaluar disa momente nën rrezet e diellit. Edhe këtë fundjavë një numër i madh qytetarësh nga Kosova janë nisur drejt...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Pika kufitare e Morinit u ngarkua qe në orët e para të mëngjesit. Edhe pse një mot me reshje shiu, qytetarët e Kosovës nuk janë ndalur as këtë fundjavë për të pushuar në bregdetin shqiptar....
Bota/Rajoni30 Qershor 2020
Një person i moshës 72-vjeçare ka vdekur sot në mëngjes në bregdetin e Vlorës, kështu është shënuar viktima e parë e sezonit turistik në Vlorë. “Policia raporton se rreth orës 09:40, në bregdetin e Plazhit...
Bota/Rajoni28 Qershor 2020
Mijëra peshq dhe gaforre u gjetën të ngordhura të dielën në bregdetin e Kuçekkcekmece” të Stambollit, duke ngjallur frikën midis vendasve rreth rreziqeve të mundshme mjedisore në vend. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, numri...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Kjo fundjavë mbushi me pushues thuajse të gjitha plazhet krysore nga jugu në veri. Që në orët e para të mëngjesit, fluks i lartë pushuesish u regjistrua nga Kosova. Kjo foto tregon fluksin e lartë...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Rreth 22 mijë persona kanë dalë nga Kosova përmes pikave kufitare dhe kanë hyrë në Shqipëri gjatë kësaj fundjave. Derisa që nga e premtja e deri në paraditen e së dielës, në Kosovë kanë hyrë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.