×
Etiketë: bosnje
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Në Bosnjë dhe Hercegovinë janë regjistruar 348 raste të reja të infeksionit me coronavirus dhe 11 vdekje janë konfirmuar në 24 orët e fundit. Këto janë mostra që janë mbledhur gjatë disa ditëve dhe janë...
Lajme07 Gusht 2020
John Bolton, ish-këshilltar për siguri kombëtare i presidentit amerikan Donald Trump, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në...
Lajme07 Gusht 2020
Ish-këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan John Bolton, ka deklaruar se Prishtina dhe Beogradi ndoshta janë larg zgjedhjes së mosmarrëveshjeve që i kanë mes vete. Gjatë një interviste dhënë për N1 në Sarajevë, Bolton...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Derisa në Kosovë u pezullua falja e namazit të Bajramit, njëjtë nuk ndodhi edhe në vendet fqinje. Në Shqipëri, Maqedoni e Bosnjë, Bajrami u fal duke respektuar masat mbrojtëse kundër përhapjes së Coronavirusit. Në Bosnjë,...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kryeministri i Republikës Serbe në Bosnje dhe Hercegovinë (RS), Radovan Vishkoviq është infektuar me koronavirusin e ri, që e shkakton sëmundjen COVID-19. Ai u testua në Qendrën Klinike Universitare të Republikës Serbe, dhe rezultati i...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Bosnje dhe Hercegovina do të hapë kufijtë e saj për qytetarët e Bashkimit Evropian dhe të zonës Shengen. Gjatë hyrjes në territorin e Bosnjës, udhëtarët nga këto vende, duhet të posedojnë një test negativ për...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Bota/Rajoni03 Korrik 2020
Në luginën Neretvica në Bosnje, banorët po tentojnë të mbrojnë lumin e tyre kundër një plani për të ndërtuar hidrocentrale të vogla. Beteja po intensifikohet në vendin ballkanik me 260 lumenj, ku rreth 100 hidrocentrale...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.