×
Etiketë: bord
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Një aeroplan i linjës “Air India Expres”, me 191 pasagjerë në bord, është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala. Aeroplani po fluturonte nga Dubai për në Calicut. Sipas raportimeve aeroplani ka dalë...
Lajme03 Gusht 2020
Qeveria Hoti ka shkarkuar bordet e katër ndërmarrjeve të cilat ishin emëruar nga Qeveria e kaluar e Albin Kurtit. Kështu, gjatë kësaj të hëne edhe ka emëruar bordet e reja, shkruan gazeta Infokus. E në...
Lajme25 Korrik 2020
Deputeti i VV’së, Fitim Uka, ka thënë se Ramë Likaj ka emëruar në Bordin e Universitetit të Pejës motrën e deputetit të AAK’së dhe Shefin e grupit të Këshilltarëve të AAK’së në Pejë. Ai nuk...
Ekonomi22 Korrik 2020
Ministri Kuqi ka konfirmuar për Front Online se pas kësaj gjendje dhe dorëheqjes së Bordit të kësaj ndërmarrjeje, i emëruar gjatë mandatit të Qeverisë “Kurti”, nesër do të ketë debat parlamentarë të Kuvend dhe pas kësaj Qeveria...
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Anija humanitare “Ocean Viking”, që shpëtoi 180 migrantë në Detin Mesdhe, shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme në bord, në mes të tensioneve të përshkallëzuara nga përleshjet, përpjekjet për vetëvrasje dhe kërcënimet fizike kundrejt ekuipazhit. “Situata...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Gjashtë emigrantë humbën jetën jashtë Libisë në një varkë që u përmbys në det ndërsa 93 të tjerë u kthyen në Kohms nga Garda Bregdetare e vendit afrikan. Organizata Ndërkombëtare për Migracionin e bëri të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.